-
Neurometody kontroli emocji
Kimkolwiek jesteś, ta książka została napisana właśnie dla Ciebie. To nie wszystko. Ona również o Tobie opowiada, bo namacalnie pokazuje, że spokój i szczęście, których szukasz na zewnątrz, od zawsze znajdują się w Twoim wnętrzu. więcej »
cena: 34,90 zł
-
Punkt Zero
Dowiesz się, że nie jesteś tym, za kogo się uważasz, nie jesteś już zwykłym człowiekiem, jesteś obecnie czymś więcej. Lepiej żebyś o tym wiedział już dziś po to, aby przygotować się na falę kłamstw, przez które można zwiększyć tylko własne cierpienie... więcej »
cena: 16,90 zł
-
Umysł Boga'Ty
Książka ma na celu zwiększenie do maksymalnych możliwości rozwoju osobistego, skupiając się głównie na umyśle zarówno świadomym, podświadomym, jak i nad-świadomym. Zdaję sobie sprawę z tego, iż w mojej publikacji stosuję wiele pojęć nie występujących w obecnej psychologii, co może budzić znaczną kontrowersję ze strony krytyków oraz „wyuczonych” psychologów. więcej »
cena: 9,90 zł
Dołącz do Złotego Klubu
Należą do niego ludzie ambitni, którzy wiedzą, że aby osiągnąć sukces, należy się doskonalić i poszerzać wiedzę.
Zapisz się za darmo, a pomożemy Ci z sukcesem.
- Zbieraj Złote Punkty
- Korzystaj ze stałych rabatów do 25%
- Zdobywaj DARMOWE książki
- Strona główna
- Nauka czasów w języku angielskim dla wzrokowców
-
Zdarzyło się Wam kiedyś pisać sprawdzian czy egzamin i widzieć oczami wyobraźni stronę w zeszycie czy książce, na której znajdowała się potrzebna Wam informacja?
Pamiętaliście prawdopodobnie w której części kartki zapisaliście ważny fakt, jakim kolorem go zakreśliliście, może nawet jakiego długopisu użyliście…
A informacja sama w sobie, puff, jakby uleciała.
I, wbrew pozorom, morałem nie jest słaba pamięć.
Lekcja, jaką warto stąd wyciągnąć jest ta: myślimy obrazami, nie słowami, a co za tym idzie szybciej zapamiętujemy to, co zobaczyliśmy, a nie to, co przeczytaliśmy czy zapisaliśmy.
Czemu więc nie przełamać barier i nie ubrać czasów w języku angielskim w kolory i rysunki, a potem jeszcze połączyć z komunikatywnością?
Siedziałam na podłodze wynajmowanego pokoju i myślałam o tym, jakim jestem beztalenciem. Wspominałam z rozżaleniem poprzedni rok, w trakcie którego przygotowałam się do matury i stwierdziłam, że wyczerpałam już swoje możliwości intelektualne. Nie mogłam się już więcej uczyć, fizycznie było to po prostu niewykonalne. Jak w takim razie miałam wygramolić się z tego dołka pierwszego roku studiów anglistycznych, na początku którego ledwo (jeśli w ogóle) zdawałam kolokwia?
Natura obdarzyła mnie jednak dwiema cechami, które równie często wyciągały mnie z tarapatów, co w nie wpakowywała: tendencję do pyskowania i upór w dążeniu do celu.
O ile z pierwszego w okresie studiów nie korzystałam, o tyle drugie podpowiedziało, że skoro efekty mnie nie zadawalają, należy zmienić technikę. Dziś wiem, że nie mogłam osiągać lepszych wyników, ponieważ metody, które stosowałam były felerne.
Jak to ujął jeden z moich ulubionych autorów, Tim Ferriss: nie ważne jak dobrym jesteś kucharzem, jeśli przepis jest do bani.
Tak poznałam mapy myśli Tony’ego Buzana i zaczęłam ich używać do nauki języka angielskiego. Minęło kilka lat, w trakcie których skończyłam studia, rozpoczęłam pracę jako lektor angielskiego, założyłam własną działalność, dokształcałam się, dopracowywałam swoje techniki efektywnej nauki i w dalszym ciągu uczyłam innych. I z bólem serca patrzyłam na ludzi w różnym wieku, którzy kategoryzowali samych siebie jak ja kiedyś – jako beztalencia. A wszystko z powodu systemu i szablonów, które pieczołowicie wdrażamy pomimo ich niskiej skuteczności.
Pozwólcie, że o coś spytam: czy pamiętacie gdzie byliście w chwili gdy miała miejsce tragedia zniszczenia World Trade Centre? Albo kiedy zmarł Jan Paweł II? Są spore szanse, że tak, a to oznacza, że macie sprawną pamięć, którą możecie osobiście zarządzać...
Nie zamierzam nikomu opowiadać bajek, że angielski może sam wejść do głowy i nie wymaga to czasu czy wysiłku. Jest jednak zasadnicza różnice między monotonnym kuciem regułek na blachę (które w dodatku później na nic się zdadzą, gdy trzeba będzie języka użyć), a nauką przy pomocy skojarzeń, pamięci wzrokowej, kolorów i rysunków czy grafik.
Nie jesteście słabymi kucharzami, po prostu nikt Wam nigdy nie podsunął ciekawszego przepisu. Mam nadzieję, że „Nauka czasów w języku angielskim” przełamie choć odrobinę barier w Waszych umysłach i ułatwi nieco życie. Udanego „gotowania” :)
Ania Szpyt
Sprawdź pakiet językowy Ani Szpyt!
Zobacz również te artykuły związane z tą tematyką:
- Jak nas uczono i dlaczego to nie działa
- Skupiony wysiłek mentalny – stan przepływu i tworzenie własnych rytuałów w nauce
- W jaki sposób uczy się nasz umysł?
O Autorce
Anna Szpyt jest trenerem-szkoleniowcem i lektorem języka angielskiego. W życiu codziennym uczy innych w jaki sposób pracować efektywnie, zarządzać czasem, być produktywnymi i bezboleśnie uczyć się języka angielskiego.
Po założeniu firmy szkoleniowej Blue Wings rozpoczęła też pracę nad dwoma blogami o tej samej nazwie i kanałem youtube o tematyce rozwoju osobistego i efektywnej nauki. W wolnym czasie praktykuje to, do czego zachęca innych – przełamywanie barier. Kocha więc uprawiać sporty ekstremalne i latać szybowcami.
Unikatowa propozycja: 60-DNIOWA GWARANCJA
Przeczytaj, aby dowiedzieć się, dlaczego zakupy u nas są w 100% bezpieczne
(20 lat na rynku zobowiązuje)Jesteśmy pewni jakości wiedzy, którą wydajemy, dlatego udzielamy specjalnej gwarancji, aby Twoje zakupy były absolutnie bezpieczne. Jeśli zakup nie spełni Twoich oczekiwań, możesz dokonać zwrotu, odzyskując 100% wydanych na niego pieniędzy. Dowiedz się więcej »
-
Opinie o "Nauka czasów w języku angielskim dla wzrokowców"
-
Pomagała mi prowadzić lekcje jak jeszcze pracowałem jako lektor angielskiego, szkoda że nie było tam więcej czasów i przydały by się też inne konstrukcie gramatyczne ale i tak daje 10/10.
-
czasy podane na tacy, polecam! :)
-
-
Od Autorki 1
Wstęp 1
Czym jest bariera językowa 1
„Potrafię przetłumaczyć” nie oznacza „potrafię użyć” 1
Jak nas uczono i dlaczego to nie działa 1
W jaki sposób uczy się twój umysł 1
Pamięć wzrokowa i przestrzenna 2
Podstawowe zasady zapamiętywania 2
Skupiony wysiłek mentalny - stan przepływu i tworzenie własnych rytuałów w nauce 2
Jak przyłączać nowe informacje do swojej osobistej bazy danych 4
Wiedzieć to umieć użyć we właściwym momencie – ścieżki neuronowe 5
Mapy myśli – czym są i jak można je wykorzystać w nauce czasów języka angielskiego 1
Present Simple – mapa myśli 2
Present Simple – jak używać czasu 2
Jak tworzyć nowe ścieżki neuronowe dla danego czasu na przykładzie Present Simple – rozmowy prysznicowe 2
Present Continuous 2
Past Simple 2
Past Continuous 2
Present Perfect 2
Past Perfect 2
Will 2
To be going to
O autorce 1
Wycinanka zastosowań 1
Bibliografia 1
Cena już od: 24,90 zł